reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ginasanders dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 kwietnia 2016

Automatyczne hamowanie jako standard w USA

Amerykańska agencja rządowa National Highway Traffic Safety Administration chce wprowadzić automatyczne hamowanie awaryjne jako element standardowego wyposażenia samochodów.
NHTSA ogłosiła, że 20 producentów odpowiadających za 99% amerykańskiego rynku zobowiązało się do 2022 roku wprowadzić automatyczne hamowanie awaryjne do standardowego wyposażenia wszystkich modeli.

Ale Toyota i Lexus zamierzają znacznie przyspieszyć wdrażanie tych systemów – firmy zapowiedziały, że zrealizują ten cel o 5 lat wcześniej, czyli do 2017 roku. Japoński producent rozpoczął stopniowe wprowadzanie pakietów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense i Lexus Safety System do kolejnych modeli obu marek już 2015 roku.

Porozumienie 20 producentów samochodów dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych, jednak prawdopodobnie podobne ustalenia zapadną także w Unii Europejskiej. Toyota i Lexus już wprowadzają swoje pakiety bezpieczeństwa czynnego do europejskich, w tym polskich modeli, wyprzedzając ewentualne decyzje władz.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2