reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© homiel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 marca 2016

Rekordowy zysk AC SA

Producent samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG w 2015 roku osiągnął najwyższy w historii firmy zysk netto na poziomie 28,6 mln PLN.
AC podsumowało rok 2015: wynik operacyjny to 35,2 mln PLN, a przychody ze sprzedaży wyniosły 166,7 mln PLN (lekki spadek w stosunku do 2014 roku, gdy przychody wyniosły 168,9). - Jednocześnie wygenerowaliśmy 33,9 mln PLN przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, co wyraźnie potwierdza bardzo dobrą kondycje finansową AC. Wynik ten zawdzięczamy głównie poczynionym w ubiegłych latach inwestycjom w przygotowanie nowych produktów w oparciu o nowoczesne technologie i aktywa produkcyjne, co pozwoliło w raportowanym okresie na sprzedaż na szerszą skalę nowej generacji sterowników elektronicznych STAG do instalacji autogaz oraz własnej produkcji wyrobów mechanicznych – komentuje Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu AC SA.

AC SA umacnia swoją pozycję na krajowym rynku, w zeszłym roku sprzedaż na rzecz polskich dystrybutorów stanowiła 41,7% ogółu sprzedaży i wzrosła o 13,7% w stosunku do roku 2014. Według szacunków firmy, udział w rynku krajowym przekroczył 50%. W kolejnych okresach firma oczekuje wzrostu sprzedaży na rynkach zagranicznych.- Naszym priorytetem w zeszłym roku była realizacja podjętych zamierzeń w zakresie jak najszerszego wprowadzenia na rynek nowej oferty produktowej. Innowacja to kluczowy czynnik naszego rozwoju. Wykorzystując potencjał naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego w najbliższym czasie skupimy się na rozbudowie funkcjonalności naszych produktów dedykowanych do silników benzynowych jak i diesla, a także na przygotowaniu rozwiązań do pojawiających się nowych technologii na rynku motoryzacyjnym - informuje firma. Działalnością innowacyjną w AC SA zajmuje się zespół około 50 inżynierów z dziedziny elektroniki, automatyki, mechaniki i informatyki. W 2015 roku nakłady na prace badawczo-rozwojowe wyniosły 5,94 mln PLN, czyli 3,6% obrotów spółki. Dział konstrukcyjny zajmował się np. projektem dotyczącym nowych wersji oraz rozbudowy funkcjonalności mikroprocesorowych sterowników sekwencyjnego wtrysku gazu pod marką STAG.


© AC SA

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-2