reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 marca 2016

Mniejsza produkcja w zakładzie Compal (Toshiba) w Kobierzycach

Kupiona przez Compal fabryka Toshiby w Kobierzycach produkuje coraz mniej telewizorów. „Puls Biznesu” informuje o możliwych pomysłach na ratunek dla zakładu.
Anonimowy informator, do którego dotarł „Puls Biznesu” mówi, że Compal chce zakończyć produkcję telewizorów w Kobierzycach i zlecić ją tureckiej firmie Vestel. Informacji tej nie udało się potwierdzić oficjalnie.

„Puls Biznesu” cytuje także innego przedsiębiorcę z branży RTV, Vladislava Khablieva, wlaściciela słowackiej firmy UMC, która zainwestowała w podtoruńską fabrykę Sharpa. Khabliev stwierdza, że jest otwarty na nowe projekty, w tym na przejęcie fabryki pod Wrocławiem.

Toshiba sprzedała produkujący telewizory LCD zakład w Kobierzycach, tajwańskiej firmie Compal Electronics. Decyzję tę ogłoszono jesienią 2013 roku. Fabryka w Kobierzycach działa od 2007 roku i zatrudnia kilkaset osób, a produkuje się w niej telewizory LCD na rynek europejski i częściowo rosyjski.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2