reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 marca 2016

Rozszerzona rzeczywistość od Intela

Intel przygotowuje urządzenie AR (augmented reality) oparte o technologię RealSense – informuje The Wall Street Journal.
Według informacji The Wall Street Journal, Intel adaptuje kamery działające w technologii RealSense, (czyli kamery, które widzą nie tylko obraz, ale rejestrują także głębię i śledzą ruch) by zastosować je w nowym urządzeniu rozszerzonej rzeczywistości. Największy na świecie producent półprzewodników nawiązał współpracę z firmą IonVR, której celem jest opracowanie gogli AR działających w różnych systemach operacyjnych, wliczając w to Androida oraz iOS. Ale to nie jedyny partner Intela w tej dziedzinie, ponieważ firma kupiła przynajmniej pięć firm zajmujących się technologią AR oraz kooperuje z wieloma innymi. Przykładem może być Recon Instruments kupiony przez Intela w 2015 roku.

Gogle AR mogłyby być pierwszym urządzeniem elektroniki konsumenckiej Intela, ale na razie to nieoficjalne pogłoski, bo firma nie skomentowała tej wiadomości.

Źródło: The Wall Street Journal

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2