reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 08 października 2008

Przemysł konektorów, mimo gospodarczego spowolnienia, wciąż w dobrej kondycji

Według firmy badawczej ConnectorSupplier, przemysł konektorów wykazuje zdolność nie tylko do osiągnięcia doskonałej rentowności w czasach prosperity, lecz również do jej utrzymania w czasach kryzysu. W latach 2001/2002, okresie największego załamania w całym przemyśle elektronicznym, przemysł konektorów wykazywał rentowność netto na poziomie odpowiednio 6.9% oraz 3.2%.
W miarę poprawy sytuacji rynkowej, firmy z sektora były w stanie osiągnąć nie tylko wysoką rentowność sprzedaży, lecz również dwucyfrowy zwrot na zaangażowanym kapitale. Przemysł konektorów pozostaje rentowny, podczas gdy inne sektory związane z elektroniką odnotowują straty. Od roku 2002, przemysł ten powrócił do rentowności osiąganej w końcówce lat 90-tych.

Według analityków Connector Supplier, istnieją trzy zasadnicze przyczyny, dla których przemysł zdołał pozostać rentowny w czasach ogólnego spowolnienie gospodarczego:
- Wzrost produktywności poprzez wysoką automatyzację procesu produkcyjnego. Trend wymusił powstanie mniejszej ilości, ale za to większych zakładów produkcyjnych, w których wykorzystanie mocy produkcyjnych było lepsze.
- Obniżenie kosztów pracy poprzez transfer produkcji do krajów o niskich kosztach, takich jak przykładowo Chiny. Migracja na wschód nabrała tempa w okresie kryzysu w latach 2001/2002.
- Utrzymanie w ryzach zjawiska erozji cen w warunkach wzrostu cen surowców. Odwrotnie stało się przykładowo w przypadku przemysłu półprzewodników, którego dotknęły spadki cen wyrobów i w efekcie, obniżenie się rentowności.

W lipcu 2008 przemysł zdołał zwiększyć sprzedaż o około 12%, częściowo dzięki podwyżkom cen uwzględniającym wzrost cen surowców. W rezultacie, ConnectorSupplier spodziewa się dobrej rentowności w całym bieżącym roku. Podsumowując, można stwierdzić, iż przemysł jest w dobrej sytuacji finansowej i powinien być w stanie kontynuować działalność w efektywny i rentowny sposób, również w okresie kryzysu gospodarczego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2