reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robwilson39 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 marca 2016

Przemysł lotniczy potrzebuje inżynierów

Branża lotnicza rozwija się zarówno na świecie, jak i w Polsce. Jednym z regionów, w których potrzeba będzie dodatkowych rąk do pracy jest Dolny Śląsk.
W Polsce wpływ na rozwój przemysłu lotniczego mają takie czynniki, jak modernizacja armii, dotacje unijne (ponad 400 mln PLN na lata 2014-2020 na prace nad nowoczesnymi technologiami w tej branży), czy nowe inwestycje, w szczególności w specjalnych strefach ekonomicznych. W zeszłym roku w naszym kraju zainaugurowano także działalność Dolnośląskiego Klastra Lotniczego, którego głównym celem jest stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorstw powiązanych z branżą lotniczą.

To wszystko przekłada się na powstawanie nowych etatów. - Specjaliści Bergman Engineering szacują, że na terenie regionu Polski południowo-zachodniej w najbliższym czasie poszukiwani będą m.in. technolodzy i programiści CNC, metrolodzy (CMM), specjaliści od obróbki elektroerozyjnej oraz robotycy – informuje portal tuwroclaw.com.

Konkretnym przykładem firmy, która inwestuje w Polsce jest UTC Aerospace Systems, który przeznaczy ponad 10 mln USD na swój produkcyjny we Wrocławiu i planuje zatrudnić około 100 nowych pracowników.

Źródło: tuwroclaw.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-2