reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saniphoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 lutego 2016

Nowa fabryka ML System

ML System zaprezentowało pierwszą na świecie linię produkcyjną drukowanych ogniw fotowoltaicznych.
Firma ML System w zeszłym tygodniu otworzyła nową siedzibę. W fabryce w Zaczerniu pod Rzeszowem będą produkowane ogniwa fotowoltaiczne wykonane w innowacyjnej na skalę światową technologii.

ML System zrealizowało 14 projektów dofinansowywanych z funduszy UE. Jednym z nich było przedsięwzięcie pn. „Produkcyjne wdrożenie hybrydowego panelu fotowoltaicznego NoFrost”. Na ten projekt firma otrzymała niemal 17 mln PLN z Programu Innowacyjna Gospodarka. Na rynek wprowadzono innowacyjny, hybrydowy panel fotowoltaiczny, wyposażony w system zapobiegający powstawaniu pokrywy śnieżnej i szronu. Powstała też hala produkcyjno-magazynowa wraz z nowoczesną linią produkcyjną i wyspecjalizowanym zapleczem laboratoryjnym i biurowym. Hala znajduje się na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, wchodzącego w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC, Podstrefa Trzebownisko.

- Działalność firm takich jak ML System, która oparta jest na nowoczesnych technologiach, utwierdza nas w przekonaniu, że osiągnięcie zamierzonego celu jest możliwe – podkreślił wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak podczas uroczystości otwarcia nowej siedziby ML System.

ML Systems to polski producent przeziernych paneli fotowoltaicznych. Firma rozpoczynała swoją działalność w 2007 roku od automatyki budowlanej oraz instalacji elektrycznych.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1