reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stanisa martinovic dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 lutego 2016

Huawei: 5 inicjatyw na rzecz cyfrowej transformacji

Firma zaprezentowała pięć głównych inicjatyw: „Big Video – Everywhere”, „Big IT – Enabling”, „Big Operation – Agile”, „Big Architecture – Elastic”, „Big Pipe – Ubiquitos” dedykowanych branży telekomunikacyjnej, które mają przyspieszyć jej cyfrową transformację.
Huawei ogłosił również aprobatę otwartych platform umożliwiających efektywną współpracę w sektorze telekomunikacyjnym oraz zapowiedział wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie 4.5G, Internet of Things (IoT), technologii wideo w standardzie 2K/4K i koncepcji bezpiecznego miasta (Safe City). Inicjatywy i innowacyjne rozwiązania przedstawione podczas przedpremierowej konferencji w Pekinie i Londynie, towarzyszącej tegorocznemu wydarzeniu Mobile World Congress, stanowią element długoterminowego zaangażowania firmy w tworzenie Lepiej Skomunikowanego Świata (Better Connected World) – pisze Huawei w komunikacie.

– Transformacja cyfrowa napędza zarówno rozwój branży telekomunikacyjnej, jak i przyczynia się do podniesienia innowacyjności innych sektorów – powiedział William Xu, Executive Director of the Board and Chief Strategy Marketing Officer, Huawei. – Huawei będzie kontynuował prace nad rozwojem otwartej platformy, by zapewnić operatorom telekomunikacyjnym odpowiednie środowisko do szybkiego i efektywnego wzrostu, a to w znacznej mierze przełoży się na przyspieszenie transformacji cyfrowej – dodał Xu.

Huawei mocno inwestuje w działalność badawczo-rozwojową. Firma we współpracy z ponad 600 partnerami jest w trakcie tworzenia otwartych laboratoriów, które mają umożliwić prace nad komercyjnym wykorzystaniem najnowszych usług. Obecnie powstaje dziesięć laboratoriów rozlokowanych m.in. w Chinach i Europie oraz innych regionach świata. Firma uruchomiła również inicjatywę „$1bn Developer Enablement Program”, której działania mają na celu tworzenia odpowiednich warunków do rozwoju innowacji. Z kolei w zakresie transformacji cyfrowej obejmującej takie sektory gospodarki jak: transport, energetyka, administracja czy finanse, Huawei intensywnie współpracuje z konsultantami oraz producentami oprogramowania, by wspólnie kreować zintegrowane rozwiązania.

Huawei zapowiedział, że w najbliższych latach skupi się m.in. na dostarczaniu infrastruktury informatycznej (Infrastructure as a Service, IaaS), by umożliwić firmom wykorzystanie wirtualnej platformy (Platform as a Service, PaaS) oraz oprogramowania (Software as a Service). Huawei opracował także rozwiązania otwartej platformy dla technologii wideo w standardzie 2K/4K oraz zbudował platformę eSDK dla programistów, która oferuje elastyczne i łatwe w obsłudze narzędzia programistyczne.

Huawei przewiduje w niedługim czasie wzrost rynku wideo do 100 miliardów dolarów oraz usług chmurowych dla sektora enterprise do 1 biliona dolarów, co w efekcie przełoży się na 10-krotny wzrost liczby połączeń IoT. To z kolei przyniesie operatorom telekomunikacyjnym nowe możliwości. Ponadto firma szacuje, że do roku 2025 przybędzie cztery miliardy nowych użytkowników technologii szerokopasmowych, ponad 100 miliardów urządzeń zostanie połączonych cyfrowo, a zużycie danych przez każdego użytkownika wzrośnie ponad 500-krotnie. Cyfrowe i fizyczne światy coraz wyraźniej przenikają się między sobą, co sprawia, że konsumenci domagają się usług typu „ROADS” (Real-time, On-demand, All-online, DIY, Social).

Podczas konferencji Mobile World Congress w Barcelonie, Huawei prezentuje swoje innowacyjne rozwiązania m.in. w zakresie 4.5G, Internet of Things i Safe City.

Sieć 4.5G oferuje prędkość mobilnego Internetu do 1000 Mb/s, zapewniając dźwięk w jakości HD, technologię wideo w standardzie 2K/4K HD oraz realne doświadczenia w wirtualnym świecie bez względu na miejsce. Sieć 4.5G urzeczywistni koncepcję IoT, co uczyni nasze życie bardziej inteligentne i pomoże operatorom telekomunikacyjnych w ekspansji na rynku.

Z kolei GigaRadio, to jeden z kluczowych produktów, który jest przełomową technologią w zakresie 4.5G. Rozwiązanie zostanie komercyjnie wdrożone na dużą skalę w 2016 roku, przyczyniając się do przyspieszenia globalnego rozpowszechnienia 4.5G.

Internet of Things umożliwi cyfrową transformację w obszarze internetu szerokopasmowego, sprawiając, że pojęcie inteligentnego domu stanie się realne. Nowy standard LTE dla środowiska IoT (tzw. NB-IoT) spowoduje powstanie nowych możliwości biznesowych w obszarze inteligentnego pomiaru, parkowania, monitorowania w zakresie logistyki oraz inteligentnych miast.

Rozwiązanie Safe City łączące najnowsze technologie IoT i mobilną łączność szerokopasmową (MBB) zapewni inteligentne, oparte na systemach wideo zabezpieczenia dla miast, umożliwiające władzom publicznym i miejskim zapobieganie wypadkom i lepszą reakcję w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych. Do tej pory rozwiązania Safe City firmy Huawei zostały wdrożone w przeszło 100 miastach w ponad 30 krajach.

Źródło: Huawei

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2