reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 01 września 2009

Nowe szanse sektora militarnego

Na trwających w Kielcach targach przemysłu militarnego ogłoszono wiele nowych umów i inicjatyw, kreujących nowe perspektywy firm z branży zbrojeniowej.
Gazeta Wyborcza informuje, iż wczoraj przedstawiciele Sikorsky Company podpisali w Kielcach strategiczną umowę o współpracy przy serwisie i produkcji części do lekkich samolotów transportowych M28 oraz helikopterów Black Hawk z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 2 w Bydgoszczy. […] Do tej pory Amerykanie skupiali się na inwestycji w Mielcu, gdzie dwa lata temu kupili PZL. Od tego czasu PZL Mielec a Sikorsky Company zwiększyło zatrudnienie z 1471 do 1800 osób i wyprodukowało cztery kabiny do Black Hawk. A latem rozpoczęło budowę pierwszego całego helikoptera. Ma on być gotowy do końca 2010’.

Z kolei Grupa Bumar, wraz z jedną ze swych spółek zależnych Radwar, ogłosiła zamiar budowy ‘polskiej tarczy antyrakietowej’, przeznaczonej do zwalczania obiektów lecących na niskim pułapie do 65 tys stóp i w promieniu do 100 km. System miałby wykorzystywać zarówno istniejące bazy radiolokacji i systemy obrony przeciwlotniczej, jak i nowe obiekty.

Gazeta Wyborcza przytacza również wypowiedź Bogdana Klicha, Ministra Obrony Narodowej, który ogłosił zakończenie prac nad nowymi programami modernizacji wojska: ‘Pod koniec sierpnia zakończyliśmy pracę nad 14 wieloletnimi programami operacyjnymi i programami uzbrojenia polskiej armii. Te programy wyznaczają perspektywę wyposażenia naszej armii i indywidualnego wyposażenia żołnierza na najbliższe 10 lat, czyli do roku 2018’. Wśród planowanych zakupów są system obrony przeciwlotniczej, śmigłowce (bojowe i transportowe), modernizacja marynarki wojennej, zintegrowane systemy wsparcia dowodzenia oraz rozpoznania pola walki, samoloty bezzałogowe, indywidualne wyposażenie i uzbrojenie żołnierza.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2