reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© anthony berenyi dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 lutego 2016

Produkcja w TSMC i UMC wstrzymana po trzęsieniu ziemi na Tajwanie

Tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi na południu Tajwanu miało miejsce 6 lutego. Co najmniej 38 osób zginęło, ponad 500 jest rannych.
Trzęsienie ziemi dotknęło także firmy działające na Tajwanie, w tym przedsiębiorstwa z branży półprzewodników, optoelektroniki oraz fotowoltaiki działające w ramach The Southern Taiwan Science Park (STSP). Kilka firm zostało zmuszonych do wstrzymania produkcji w trakcie wytwarzania nowych komponentów, wskutek czego najpierw trzeba się będzie pozbyć bezużytecznych już półproduktów, zanim produkcja rozpocznie się na nowo – raportuje DigiTimes.

Co prawda tym razem zniszczenia nie były duże, a koszty związane z zatrzymaniem linii i zmarnowanymi materiałami mogą zostać pokryte z ubezpieczenia, ale istotniejszym problemem, jaki stoi przed firmami jest to, jak przestój w pracy wpłynie na harmonogram produkcji.

Jedną z firm, która będzie musiała sobie z tym poradzić jest Innolux. Innolux ewakuował pracowników zakładu w Tainanie w momencie trzęsienia ziemi, a system automatycznie wyłączył urządzenia. Nie udało się jednak uniknąć niewielkiego pożaru w jednym z pomieszczeń firmy. W tej chwili fabryka wraca już do normalnej pracy.

Produkcja została wstrzymana także u jednych z największych dostawców półprzewodników, czyli Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) oraz United Microelectronics (UMC). - Trzęsienie ziemi nie spowodowało żadnych poważnych obrażeń pracowników ani strukturalnych uszkodzeń zakładów Fab 14 oraz Fab 6 działających w Tainan Science Park. Również urządzenia produkcyjne nie uległy przesunięciu – oświadczyło TSMC w komunikacie. Firma dodała, że ponad 95% sprzętu można przywrócić w pełni do działania w ciągu trzech dni.

Również UMC stwierdziło, że nie było rannych, a działalność zakładu Fab 12A jest stopniowo przywracana do normalnego poziomu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-1