reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© nomadsoul1 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 lutego 2016

Nowe zezwolenie dla Comarchu na działalność w strefie

Comarch wyda na reinwestycje minimum 14 mln PLN oraz utworzy co najmniej 15 nowych miejsc pracy.
Zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) wydał zezwolenia dla firmy Comarch na działalność gospodarczą w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Comarch zainwestuje w Krakowie, w rejonie Czyżyn, gdzie od lat prowadzi działalność badawczo-rozwojową oraz IT.

Pierwsze zezwolenie na terenie strefy Comarch otrzymał w 2000 roku. Była to pierwsza inwestycja na tym obszarze oraz jedna z pierwszych na terenie krakowskiej strefy w ogóle. Dotychczas Comarch zainwestował w krakowskiej SSE ponad 225 mln PLN oraz zatrudnił na terenie strefy ponad 1700 osób. - Czyżyny stały się jednym z prężniej rozwijających się centrów naukowo-biznesowych, w które zamienił się Kampus Politechniki Krakowskiej. Szacujemy, że pracuje tam dzisiaj około 6000 tys. osób – informuje KPT w komunikacie.

Obok Comarchu zainwestowały tam Radionika, czy rozpoznawane na całym świecie polskie studio produkcji gier CD Projekt Red. Są tam także firmy międzynarodowe, m.in. brazylijska firma Stefanini, amerykański koncern GI Healthcare. W Czyżynach działa także Inkubator Technologiczny KPT oraz Centrum Bussiness in Małopolska.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 13 2017 22:15 V8.9.2-2