reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 lutego 2016

Apple pracuje nad bezprzewodowym ładowaniem

Według informacji Bloomberga, bezprzewodowo ładowane iPhone’y mają się pojawić na rynku już w 2017 roku.
Apple współpracuje z amerykańskimi i azjatyckimi partnerami w celu opracowania nowej technologii ładowania bezprzewodowego, która miałaby znaleźć zastosowanie w urządzeniach mobilnych firmy już w przyszłym roku – donosi Bloomberg, powołując się na informacje anonimowych osób związanych ze sprawą.

Co znaczące, nasze smartfony miałyby się ładować na większą odległość niż w przypadku wykorzystywania dostępnych obecnie mat. Apple stara się bowiem poradzić sobie ze spadkiem mocy wraz ze wzrostem odległości źródła zasilania od urządzenia mobilnego.

Gdyby firmie Apple udało się opracować wygodny standard ładowania bezprzewodowego, na pewno mocno pomogłoby to w konkurowaniu z silnymi rywalami na rynku smartfonów, szczególnie w segmencie premium. Wystarczy wyobrazić sobie, że nasz telefon ładowałby się podczas rozmowy, gdy w naturalny sposób trzymamy urządzenie przy uchu, bez potrzeby podłączania jakiegokolwiek kabla.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-2