reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© aydindurdu dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 lutego 2016

Xerox podzieli się na dwie firmy

Amerykański producent drukarek zamierza rozdzielić działalność związaną z produkcją sprzętu i usługami.
Decyzja o podziale wynika z przejęcia w 2010 roku firmy Affiliated Computer Services, na co Xerox przeznaczył rekordowe 6 mld USD. Transakcja zapoczątkowała gwałtowny rozwój działalności usługowej amerykańskiego koncernu, Xerox świadczy np. usługi księgowe dla firm oraz organów rządowych. Podział spółki ma zostać sfinalizowany do końca 2016 roku. Xerox ocenia, że oszczędności wynikające z wdrożenia programu transformacji wyniosą 2,4 mld USD w ciągu następnych trzech lat.

Inwestor Carl Icahn otrzyma trzy miejsca w radzie nadzorczej spółki Xerox zajmującej się usługami. Xerox ma główną siedzibę w Norwalk, Connecticut, zatrudnia 130 000 pracowników w 180 krajach.

W zeszłym roku podział na dwie spółki sfinalizował Hewlett-Packard: HP Inc. działa w segmencie PC i drukarek, a HP Enterprise zajmuje się sprzętem, oprogramowaniem i usługami dla biznesu.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1