reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kornwa dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 lutego 2016

STMicroelectronics wychodzi z biznesu chipów do set-top-boksów

Francusko-włoski producent półprzewodników zamierza zrezygnować z produkcji układów scalonych przeznaczonych do set-top-boksów. Nawet 1400 osób straci pracę.
W zeszłym tygodniu STMicroelectronics opublikował wyniki za rok 2015: przychody firmy za czwarty kwartał wyniosły 1,67 mld USD, co oznacza, że poszły w dół o 8,8% r/r. Znacznie gorzej wygląda sytuacja jeśli chodzi o zyski: rok wcześniej zysk netto wyniósł 43 mln USD, w 2015 roku – zaledwie 2 mln USD. Firma postanowiła zatem skoncentrować się na zyskownych obszarach działania i zrezygnować z kiepsko radzącego sobie biznesu chipów do set-top-boksów.

STMicroelectronics zamierza zaoferować części pracowników likwidowanego działu pracę w innych obszarach, może to dotyczyć około 600 osób, które wzmocnią produkcję dla motoryzacji, przemysłu oraz internetu rzeczy. Dodatkowo około 1400 pracowników firmy, głównie we Francji, Stanach Zjednoczonych i Azji, otrzyma wypowiedzenia, z czego około 1000 osób jeszcze w tym roku. ST zatrudnia w tej chwili około 43,2 tys. osób na całym świecie, zwolnienia obejmą około 3% kadry.

ST szacuje, że roczne oszczędności wynikające z wdrożenia powyższego planu wyniosą 170 mln USD, koszty restrukturyzacji będą opiewały na podobną kwotę.

Źródło: Forbes

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1