reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© platongkoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 27 stycznia 2016

Wydatki na R&D w branży półprzewodników

Producenci półprzewodników w 2015 roku przeznaczyli na R&D 56,4 mld USD, czyli o 0,5% więcej niż w roku poprzednim.
Nie jest to imponujący wzrost, szczególnie że w ciągu ostatniej dekady średni roczny wzrost wydatków na badania i rozwój wyniósł 4,0%, ale wpłynęły na to takie czynniki jak słaba sytuacja ekonomiczna na świecie, spadki sprzedaży w drugiej połowie roku oraz olbrzymia fala fuzji i przejęć w branży półprzewodników – pisze firma analityczna IC Insights w swoim raporcie.

Liderem w rankingu IC Insights jest Intel, który w 2015 roku przeznaczył na R&D ponad 12 mld USD, czyli ponad 3 razy więcej niż srebrny medalista – firma Qualcomm.

A oto 10 firm z sektora półprzewodników, które w 2015 roku inwestowały najwięcej w badania i rozwój.10 producentów, którzy w ubiegłym roku wydali najwięcej na badania i rozwój, łącznie przeznaczyło na ten cel o 2% więcej niż w roku 2014. Wydatki TOP 10 firm z powyższego rankingu wynoszą około 30,8 mld USD, czyli nieco więcej niż wydatki całej reszty branży (25,6 mld USD).

Źródło: © IC Insights

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1