reklama
reklama
reklama
reklama
© demarco dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 stycznia 2016

PCO zamierza rozwijać technologie termowizyjne

W bieżącym roku PCO SA zamierza rozwijać swoją ofertę produktową i realizować projekty, których celem jest modernizacja polskiej armii i rozwój nowych technologii.
W bieżącym roku 2016 spółka PCO będzie aktywnie rozwijała swoją ofertę. Nacisk zostanie położony głównie na wyroby wykorzystujące technologię termowizyjną. Udział w konsorcjum zajmującym się modernizacją użytkowanych przez Wojsko Polskie czołgów Leopard 2 umożliwi dalsze prace nad kamerami termowizyjnymi dla tych pojazdów. Kamera termowizyjna KLW-1 „ASTERIA” będzie również dostosowywana do wykorzystania w kołowym transporterze opancerzonym Rosomak. Ponadto PCO będzie kontynuowało prace związane z udziałem w projekcie tworzenia wieży bezzałogowej dla KTO Rosomak, w której znajdują się produkowane przez spółkę wyroby optoelektroniczne.

2016 rok to rok jubileuszu 40-lecia istnienia spółki PCO SA, polskiego producenta sprzętu optoelektronicznego dla potrzeb wojska oraz innych służ mundurowych.

Dodatkowo w programie modernizacji wojsk pancernych zastosowanie znajdą zestawy modernizacyjne kamer termowizyjnych pozwalające zastąpić starsze urządzenia wykorzystywane w czołgach PT-91 Twardy kamerą KLW-1. Duże nadzieje spółka wiąże również z niedawno opracowanym peryskopowym celownikiem termowizyjnym PCT-72. Może on być stosowany we wszystkich pojazdach rodziny T-72. Jak informuje firma, opracowywanie nowych wyrobów optoelektronicznych do wykorzystania w pojazdach wojskowych daje perspektywę znalezienia nowych odbiorców również za granicą, zwłaszcza że wyroby PCO są dostosowane zarówno do standardów NATOwskich, jak również sprzętu poradzieckiego.

Kamera termowizyjna KMW-3 „TEMIDA” znalazła z kolei zastosowanie w zamówionym przez MON, a obecnie testowanym w warunkach polowych systemie przeciwlotniczym POPRAD.

Plany spółki na nadchodzący rok obejmują także rozwijanie oferty urządzeń noktowizyjnych. W roku 2016 będą również kontynuowane prace nad programem zaawansowanego indywidualnego systemu walki Tytan, PCO będzie dostosowywać swoje wyroby do założeń taktyczno-technicznych wypracowanych z zamawiającym.

W 2016 roku PCO SA będzie ponownie współorganizatorem odbywającej się w październiku Konferencji Optoelektronicznej przygotowywanej wspólnie między innymi z Polską Platformą Technologiczną Fotoniki, Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia, którego celem jest stworzenie płaszczyzny do wymiany doświadczeń między ekspertami, przedstawicielami przemysłu obronnego, sił zbrojnych oraz instytutów badawczo-naukowych.

Źródło: PCO

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-2