reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renex Przemysł elektroniczny | 19 stycznia 2016

JBG-2 uruchomiło własną linię produkcyjną dla montażu elektroniki

Producent Urządzeń Chłodniczych JBG-2 Sp. z o.o. z Warszowic zainwestował w park maszyn do montażu podzespołów elektronicznych i stworzył nowe miejsca pracy w niedawno utworzonym dziale produkcji elektroniki.
JBG-2 to firma działająca na terenie Katowickiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Spółka produkuje profesjonalne urządzenia chłodnicze dla handlu i gastronomii. Większość produkcji przeznaczona jest na rynki zagraniczne, a wśród odbiorców urządzeń chłodniczych znajdują się największe sieci handlowe.

Pod koniec lata tego roku JBG-2 uruchomiło całkiem nowy dział zajmujący się montażem elektroniki. Spółka zatrudniła już w tym celu 7 nowych osób, planowane jest utworzenie kolejnych etatów. - Udział elektroniki w produkowanych przez spółkę urządzeniach jest coraz większy, szczególnie dotyczy to oświetlenia LED. Dlatego po ekonomicznej i strategicznej analizie okazało się, że firmie bardziej opłaca się inwestycja we własny dział montażu, niż zlecanie pracy podwykonawcom – mówi Lech Gold, dyrektor działu technicznego JBG-2.

Firma wydzieliła na potrzeby montażu odpowiednią część hali produkcyjnej i zakupiła niezbędne maszyny i sprzęt. Wśród nowych nabytków znalazł się między innymi piec rozpływowy SMT WERTHEIM S z modułem próżniowym – jak podkreślają przedstawiciele firmy Renex, która dostarczyła i uruchomiła urządzenia do montażu – jest to pierwszy taki piec zainstalowany w Polsce.Linia do montażu elektroniki składa się m.in.: z linii SMT oraz fali lutowniczej. Firma zainwestowała w nowoczesne maszyny firmy YAMAHA, piec rozpływowy SMT WERTHEIM S oraz nowoczesne stanowiska ESD Reeco Premium ze stacjami lutowniczymi Pace st50 i mbt 350. Jak podkreśla firma, skompletowany w nowym dziale sprzęt pozwala na montaż elektroniki o najwyższych światowych standardach, dających gwarancję niezawodności montowanych produktów.

Na początek montaż elektroniki skupiony jest głównie na potrzebach własnych firmy JBG-2 w zakresie elektroniki dla urządzeń chłodniczych. – W obecnej chwili obłożenie maszyn wynosi około 70%. W przyszłości jednak chcemy również świadczyć usługi montażu dla firm zewnętrznych. Będziemy sukcesywnie rozwijać dział w zakresie nowoczesnych maszyn. Warto przy tym zaznaczyć, że nasi pracownicy ukończyli szkolenia z normy IPC 610 oraz ESD a projektanci szkolnie CID , czyli zdobyli wiedzę niezwykle istotną w działalności na rynku montażu kontraktowego – stwierdza Lech Gold.

Następnym krokiem jest rozszerzenie oferty swoich produktów o profesjonalne oświetlenie LED dla hal produkcyjnych, magazynów i obiektów handlowych.

Foto: © Renex

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-1