reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 października 2008

SKC, koreański dostawca folii dla przemysłu LCD, otworzył fabrykę w Dzierżoniowie

Wortal plastech.pl poinformował o otwarciu przez południowokoreański koncern SKC fabryki produkującej poliestrowe folie. Zakład powstał w Dzierżoniowie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Folie LDF (Light Diffusion Films) produkowane przez SKC-Haas Polska używane są we wszystkich rodzajach monitorów oraz telewizorów LCD. Polska inwestycja SKC kosztowała 53 mln zł.

W maju 2007 r. koncern nabył od miasta teren inwestycyjny o powierzchni 18 ha. Od czasu wmurowania kamienia węgielnego pod pierwszy zakład, na 2 z 18 ha SKC zbudował pierwszą halę produkcyjną. Azjatycki koncern przygotowuje się już do budowy kolejnych, co pozwoli za około 2 lata znacznie zwiększyć rozmiary produkcji i liczbę pracowników.
Dzierżoniów jest pierwszym miastem w Europie, w którym koncern wybudował swój zakład. Zwyciężył z lokalizacjami na Węgrzech, Słowacji i kilkoma polskimi miastami, którymi zainteresowani byli przedstawiciele firmy.

Jak podaje plastech.pl., SKC to trzecia co do wielkości koreańska firma po Hyundaiu i Samsungu. Posiada zakłady w Korei, Stanach Zjednoczonych, Chinach i na Tajwanie. Pod względem wielkości produkcji zajmuje pierwsze miejsce na świecie w segmencie folii optycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2