reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© badoff dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2016

Autonomiczny samochód radzi sobie na śniegu

Ford testuje, jak jego autonomiczny samochód radzi sobie na ulicach pokrytych śniegiem.
Wydaje się, że jazda po śniegu nic szczególnego, zwłaszcza w naszym klimacie, ale właśnie ta umiejętność była przez wielu postrzegana jako jedno z najważniejszych, dotąd nierozwiązanych wyzwań technologicznych dla samochodów autonomicznych. Jeśli biały puch pokryje znaki, zarówno pionowe, jak i poziome, radary i LiDAR-y stają się niemal bezużyteczne. Ludzie radzą sobie w takiej sytuacji patrząc np. na krawężniki czy inne samochody i Ford chce nauczyć samochody, by robiły podobnie. Niezbędne są do tego mapy 3D o wysokiej rozdzielczości, które zawierają takie szczegóły, jak usytuowanie krawężników i pasów na jezdni, drzew, znaków, a także dopuszczalne limitów prędkości i inne potrzebne informacje. Dzięki temu pozycja samochodu może być znana co do centymetra, nawet w warunkach ograniczonej widoczności.

Ford przeprowadzał testy w specjalnie stworzonym minimiasteczku Mcity w Michigan, gdzie o zimowe warunki nietrudno.Źródło: wired.com

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2