reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© annalewandowska Przemysł elektroniczny | 15 stycznia 2016

Tygodniowy przegląd wiadomości

Creotech na czele wielkiego przetargu, zwolnienia w GE i spadki na rynku pecetów – sprawdźcie, o czym jeszcze pisaliśmy w tym tygodniu.
Polska:

Dobra wiadomość z Creotech Instuments: firma stanie na czele konsorcjum, które będzie realizowało jeden z największych przetargów kosmicznych zleconych kiedykolwiek przez ESA polskim podmiotom.

Warto poznać kolejną młodą spółkę działającą w obszarze internetu rzeczy – zapraszamy do wywiadu z Grzegorzem Błażewiczem, CEO firmy TURBOEGG.

Novelty RPAS, spółka z branży bezzałogowców, w której średnia wieku pracowników wynosi 26 lat, otworzyła nową siedzibę. Gratulacje!

Z kolei firma Quectel otwiera nowe biuro w Polsce.

Roboty to temat bardzo aktualny, oto krótkie podsumowanie sytuacji w ten branży na polskim rynku.

I jeszcze wiadomość na temat aktywności polskich studentów: PW-SAT2 ma szansę zostać czwartym polskim satelitą w kosmosie.

Świat:

Zaczynamy od złej informacji: General Electric zamierza zwolnić w Europie aż 6,5 tys. pracowników.

To nie jest niespodzianka: kolejny kwartał z rzędu spada sprzedaż komputerów PC.

Dla odmiany: wirtualna rzeczywistość ma być jednym z wiodących trendów technologicznych w tym roku – Google utworzyło dział VR.

Qualcomm i TDK również coś tworzą: nowa spółka joint venture ma oferować komponenty i moduły do komunikacji bezprzewodowej.

Samsung ma największe moce produkcyjne wafli krzemowych – IC Insights przedstawiło wstępny raport dotyczący liderów produkcji podłoży w 2015 roku.

PartnerTech zamyka zakład w Norwegii.

Technologie:

Klejenie zamiast lutowania? Jeszcze nieprędko, a nawet nie wiadomo czy kiedykolwiek, ale naukowcy opracowali nowy sposób na łączenie materiałów przewodzącym spoiwem w temperaturze pokojowej.

Na koniec zapraszamy do lektury artykułu technicznego udostępnionego przez firmę National Instrument: Konfiguracja definiowanych programowo systemów testowych WLAN – część 1 i część 2.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1