reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mpanch dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 stycznia 2016

Samsung Electronics wyprodukuje chipy dla Qualcomma

Qualcomm poinformował, że jedynym producentem najnowszego procesora mobilnego amerykańskiej firmy będzie Samsung Electronics.
Decyzja Qualcomma to świetna informacja dla Samsunga w kontekście rywalizacji koreańskiej firmy z TSMC. - To znacząca wiadomość, ponieważ Qualcomm nigdy dotąd nie zlecał produkcji chipsetów z górnej półki producentom innym niż TSMC – ocenia Warren Lau, analityk Maybank Kim Eng dla Reutersa. Ekspert dodaje, że Samsung może zgarnąć nawet 1 mld USD za kontrakt na procesory mobilne firmy Qualcomm. Snapdragon 820 ma być produkowany w technologii 14 nm LPP (Low Power Plus) i znajdzie zastosowanie w różnych urządzeniach mobilnych, które pojawią się na rynku jeszcze w pierwszej połowie 2016 roku.

Jeden kontrakt, chociaż znaczący, nie odmieni nagle wyników Samsunga, ale może świadczyć o tym, że koreańska firma nabiera rozpędu w rozwoju działalności produkcji układów scalonych na zlecenie i dywersyfikacji źródeł przychodów z tego biznesu.

Źródło: Reuters

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
JavaScript Tag:
reklama
reklama
Artykuły, które mogą Cię zainteresować
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-1