reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© eskymaks dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 stycznia 2016

Tygodniowy przegląd wiadomości

Pierwszy tydzień roku minął spokojnie, szczególnie że w środę jeszcze odpoczywaliśmy, dlatego sporo uwagi poświęciliśmy rocznym przeglądom oraz targom CES 2016 w Las Vegas.
Polska

Podsumowania, podsumowania: oto 10 artykułów, które czytaliście najczęściej w ubiegłym roku. Zrobiliśmy także bardzo krótki przegląd wydarzeń z z kraju i ze świata, do przeczytania tutaj i tutaj. I wreszcie postanowiliśmy przypomnieć najciekawsze artykuły „Tylko na evertiq.pl” – zajrzyjcie na tę listę tutaj i tutaj.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wiadomość nieco z pogranicza naszej branży o planach inwestycyjnych Boryszewa. Nowy zakład produkcyjny chce także wybudować Green Dream Boats, inwestycję zapowiedział też RGB Technology. Natomiast polski producent UPS-ów, firma EVER oficjalnie rozpoczęła działalność w nowej siedzibie.

Do tego warto zerknąć na dwie ciekawe wiadomości z sektora medycznego: Comarch rozwija na krajowym rynku działalność w branży telemedycyny, a polscy studenci zaprojektowali innowacyjne urządzenie do bardzo szybkiego badania grup krwi.

Świat

W Polsce dopiero dochodzimy do siebie po świętach, tymczasem w Las Vegas trwa największe wydarzenie w branży elektroniki konsumenckiej, czyli CES 2016. To właśnie tam można poznać trendy na nadchodzący rok, a najważniejsi gracze na rynku, tacy jak Intel, Samsung, NVIDIA czy Bosch prezentują swoje najnowsze rozwiązania.

Ale to nie koniec wiadomości, bo Nokia przejęła kontrolę nad Alcatelem, a proces łączenia spółek rozpocznie się już wkrótce. Natomiast Intel kupił niemiecki start-up działający w branży bezzałogowców.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2