reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pelfophoto dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 stycznia 2016

Mark Zuckenberg chce stworzyć prosty system AI

Jeśli znacie Jarvisa, czyli wirtualnego asystenta z filmów o Iron Manie, to wiecie już, co chce stworzyć Mark Zuckenberg w 2016 roku.
Mark Zuckenberg ogłosił swoje postanowienie noworoczne: tym razem dotyczy ono zbudowania prostego systemu sztucznej inteligencji, który będzie pomagał mu w domu i pracy. Wirutalny asystent Zuckenberga ma opierać się na istniejących już rozwiązaniach, a twórca Facebooka nauczy go rozpoznawania poleceń głosowych i w ten sposób będzie sterował urządzeniami domowymi: oświetleniem, ogrzewaniem, muzyką, itp. Nowy odpowiednik „Jarvisa” ma również rozpoznawać twarze znajomych Zuckenberga i otwierać im drzwi, gdy przyjdą w odwiedziny. Będzie również, naturalnie o wiele bardziej zaawansowanym, następcą elektronicznej niani.

- To powinno być świetne wyzwanie intelektualne – programować samodzielnie. Nie mogę się doczekać, aż podzielę się tym, czego nauczyłem się w ciągu roku – napisał Mark Zuckenberg.

Każde noworoczne postanowienie Zuckenberga ma swój temat: tym razem jest to „wynalazek”. Poprzednie postanowienia to m.in. nauka mandaryńskiego oraz czytanie dwóch książek miesięcznie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1