reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gingergirl dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 stycznia 2016

PCO podsumowuje 2015 rok

PCO to lider i integrator systemu żołnierza przyszłości SYSTEM. Prace nad tym projektem były jednym z priorytetów w 2015 roku.
Trwają prace nad programem TYTAN, który przewiduje stworzenie zaawansowanego indywidualnego systemu wyposażenia żołnierza przyszłości, składającego się z sześciu podsystemów: uzbrojenia, C4I, obserwacji i rozpoznania, ochrony, przenoszenia oraz umundurowania. W czerwcu 2015 roku, zgodnie z planem, skompletowano osiem modeli zestawów ZISW TYTAN (Zaawansowanego Indywidualnego Systemu Walki TYTAN). Zostały one przetestowane w warunkach terenowych na Wojskowej Akademii Technicznej. Prace nad I etapem programu zakończyło wrześniowe seminarium, na którym przedstawiono przebieg dotychczasowych prac nad systemem i każdym z jego elementów oraz wnioski z badań, w tym propozycje do obowiązujących zmian wymagań. Obecnie trwa ustalanie z zamawiającym założeń taktyczno-technicznych jakie ma on spełniać – pisze spółka w komunikacie.

- Rok 2015 był czasem dynamicznego rozwoju nowej oferty. Postawiliśmy przede wszystkim na wyroby korzystające z technologii termowizyjnej – podsumowuje rok 2015 Ryszard Kardasz, prezes zarządu PCO SA. - Opracowana została lornetka termowizyjna NPL-1T AGAT, która jest pierwszym tego typu urządzeniem polskiej produkcji. Dzięki wcześniejszym pracom nad kamerą KLW-1 ASTERIA przygotowaliśmy Zestaw Modyfikacyjny Kamery Termowizyjnej do czołgów PT-91 Twardy, wykorzystywanych w Wojsku Polskim. Pierwsze Zestawy Modyfikacyjne trafiły już do jednostek WP. W naszej ofercie wyrobów do stosowania w czołgach rodziny T-72 dołączyliśmy również peryskopowy celownik termowizyjny PCT-72 – informuje Ryszard Kardasz.

Spółka przypomina także, że w grudniu Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania na dostosowanie kamery termowizyjnej KLW-1 Asteria do pracy w celowniku DNRS-288 wieży Hitfist-30P montowanej na podwoziu KTO Rosomak.

PCO jest producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Źródło: PCO

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2