reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 21 grudnia 2015

SIRC podpisał kontrakt z ESA

Gdyńska spółka w grudniu podpisała swój drugi kontrakt z Europejską Agencją Kosmiczną. Tym razem SIRC będzie opracowywał komponenty do systemu radarowego.
SIRC uczestniczy w projekcie pod nazwą „Silicon integrated circuits for receiver paths of phased-array radar systems in the 8-12 GHz band”. Przedsięwzięcie rozpoczyna się 4 stycznia 2016 roku i potrwa 26 miesięcy.

SIRC pracuje także stworzeniem dla Europejskiej Agencji Kosmicznej układu scalonego - odbiornika, który ma być montowany na satelitach do obserwacji Ziemi. Projekt „Integrated low-power Ka-band receiver in SiGe BiCMOS technology for remote sensing applications” rozpoczął się w kwietniu tego roku i przewidziany jest na dwa lata.
Gdyńska firma SIRC specjalizuje się w projektowaniu układów scalonych i systemów elektronicznych do zastosowań radarowych w obszarze kosmicznym i cywilnym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 08 2018 17:15 V9.2.4-1