reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |

Nowa siedziba IBM

Firma IBM otworzyła w Monachium globalną siedzibę działu Watson IoT (Internet of Things) – to pierwsze europejskie centrum rozwojowe systemu Watson.

W nowym ośrodku będzie pracowało około tysiąca specjalistów – deweloperów, projektantów, analityków danych, badaczy i konsultantów tworzących nową klasę rozwiązań łączących w sobie możliwości przetwarzania kognitywnego i IoT. To największa inwestycja IBM w Europie od ponad 20 lat. - Na świecie działa 9 miliardów połączonych ze sobą urządzeń, które generują 2,5 kwintyliona bajtów danych dziennie. Jednak bez rozwiązań analizujących te informacje w czasie rzeczywistym, ich wartość jest minimalna. Systemy kognitywne, rozwijane przez IBM, stanowią odpowiedź na to wyzwanie – pisze IBM w komunikacie. Wraz z otwarciem ośrodka w Monachium IBM udostępnia za pośrednictwem IBM Watson IoT Analytics cztery zestawy narzędzi Watson API, obejmujące:
  • przetwarzanie języka naturalnego – umożliwiające użytkownikom interakcję z urządzeniamii systemami z wykorzystaniem prostego ludzkiego języka. Dzięki tym API są one w stanie zrozumieć intencje zawarte w wypowiedziach, wiążąc je z dostępnymi źródłami i nadając kontekst w zależności od sytuacji.
  • uczenie maszynowe – umożliwia monitoring napływających danych oraz interakcji użytkowników i automatyzację ich przetwarzania w sposób pozwalający na uporządkowanie informacji oraz znalezienie w nich pewnych prawidłowości, określenia norm i trendów. Może być stosowanie w odniesieniu do wszelkich danych pochodzących z czujników i urządzeń.
  • analizę wideo i obrazów – umożliwiającą wyciąganie wniosków z nieustrukturyzowanych danych pochodzących z plików graficznych i wideo. W połączeniu z danymi z urządzeń może dać wiedzę na temat przeszłych wydarzeń i potencjalnych sytuacji.
  • analizę tekstu – pozwalającą na eksplorację nieustrukturyzowanych danych tekstualnych, w tym transkrypcji z call center, logów, komentarzy na blogach czy tweetów w celu znalezienia korelacji między nimi i odkrywania prawidłowości.
Przykładowo dzięki tym narzędziom, technik, gdy zauważy niecodzienne wibracje jakiegoś urządzenia, będzie mógł zapytać system: „co powoduje wibracje?”. System, wykorzystując swoje API i dane sensoryczne, automatycznie połączy słowa z ich znaczeniem i intencją, określi maszynę, do której się one odnoszą i powiąże wcześniejsze naprawy w celu odnalezienia najbardziej prawdopodobnych źródeł drgań, a z potem zarekomenduje rozwiązanie. Przetwarzanie kognitywne reprezentuje nowa klasa systemów, które nie będąc kompletnie zaprogramowane, uczą się i wnioskują z kontaktów i doświadczeń z ludźmi oraz otoczeniem, przez co są w stanie znaleźć sens w 80 proc. nieustrukturyzowanych danych pochodzących z IoT. W efekcie użytkownicy mają dostęp do pełniejszych wniosków i mogą podejmować lepsze, oparte o nie decyzje. Źródło: IBM

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama