reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© goepel Przemysł elektroniczny | 16 grudnia 2015

INNOventure oraz SPIN-US razem na rzecz innowacji

Fundusz INNOventure oraz spółka celowa Uniwersytetu Śląskiego – SPIN-US podpisały umowę o współpracy. Celem jest lepsza kooperacja pomiędzy nauką a biznesem.
Głównym celem obu firm będzie wspieranie innowacyjnych projektów tworzonych na bazie wiedzy, edukacji oraz działalności badawczo-rozwojowej, tak aby powstające na uczelni technologie miały szanse zmienić się w akceptowane przez klientów produkty i usługi – czytamy w komunikacie

- Głównym impulsem wzrostu w gospodarce są innowacje oparte na solidnym fundamencie badawczo-rozwojowym – mówi Marcin Bielówka, prezes INNOventure. – Nasz fundusz szuka takich projektów na polskich uczelniach. Liczymy, że SPIN-US pomoże nam w identyfikacji najciekawszych efektów badań na Uniwersytecie Śląskim. My z kolei, dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu, pomożemy je skomercjalizować, wspierając merytorycznie i finansowo powstające na ich bazie spółki spin-off.
Podpisana 8 grudnia umowa ma zaowocować efektami w postaci wspólnych projektów na styku nauki i biznesu.

INNOventure oraz SPIN-US będą podejmować działania, których celem będzie opracowywanie i udoskonalanie innowacyjnych rozwiązań posiadających potencjał wdrożeniowy. Firmy stawiają również na wymianę informacji rynkowych, technologicznych, finansowych, których finałem ma być powstawanie i wsparcie młodych firm. - Naszym wspólnym celem jest promocja i wspieranie inicjatyw gospodarczych podejmowanych przez studentów, doktorantów, pracowników naukowych i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego – mówi Katarzyna Papież-Pawełczak, prezes spółki SPIN-US.

Głównym zadaniem SPIN-US będzie monitorowanie tego, co dzieje się w pracowniach i laboratoriach, wskazywanie projektów o najwyższym potencjale i zapewnianie transparentnej ścieżki komercjalizacyjnej dającej nowo powstającym spółkom prawa do technologii oraz zaangażowanie specjalistów z danej dziedziny.

Fundusz INNOventure z kolei będzie skupiał się na dostarczaniu finasowania oraz uzupełnianiu go o osoby o kompetencjach biznesowych.

SPIN-US Sp. z o.o. jest spółką celową Uniwersytetu Śląskiego. Podstawowy kierunek działań spółki SPIN-US stanowi komercjalizacja wyników badań naukowych, prac rozwojowych i technologii powstałych na Uniwersytecie Śląskim oraz transfer wiedzy z uczelni do gospodarki celem budowania współpracy pomiędzy sferą nauki i biznesu.

Źródło: INNOventure

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2