reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Cimat Przemysł elektroniczny | 10 grudnia 2015

Cimat wprowadza nowoczesne rozwiązania

Firma Cimat, producent wyważarek, opracowuje nowe urządzenia, szybko zwiększa przychody i zatrudnienie, a w przyszłym roku zamierza rozpocząć budowę nowej hali.
Cimat rozwija się w szybkim tempie, dotyczy to także działalności badawczo-rozwojowej i opracowywania nowych maszyn. W listopadzie firma ukończyła kolejny projekt unijny o wartości 2,875 mln PLN, w ramach którego powstał TurboTest – urządzenie do sprawdzania i regulacji oraz do pomiaru wydajności turbosprężarek. Firma opatentowała stworzone przez siebie technologie. – TurboTest mamy w sprzedaży już od kilku miesięcy. Na świecie jest olbrzymie zapotrzebowanie na sprzęt do regeneracji turbosprężarek, tymczasem rozwiązania naszych konkurentów są prostsze i mają mniejsze możliwości. My rozwinęliśmy to urządzenie i wprowadziliśmy nowy standard w procesie regeneracji – mówi dla evertiq.pl Przemysław Marcinkowski, członek zarządu firmy Cimat.

Cimat szybko zwiększa sprzedaż. Jak szacuje Marcinkowski, przychody za rok 2015 wzrosną o 30% w porównaniu do roku poprzedniego. Rozwój firmy dotyczy również pracowników: w lipcu 2014 roku Cimat zatrudniał 60 osób, obecnie pracowników jest 85 osób, a w przyszłym ta liczba może się nawet podwoić. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w 2016 roku rozpoczniemy budowę nowej hali produkcyjnej – mówi Przemysław Marcinkowski. Budynek miałby powstać na działce tuż obok siedziby firmy, znajdującej się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Cimat przeprowadził się do obecnie zajmowanego budynku w 2014 roku.

Również w zeszłym roku, przy wsparciu funduszy unijnych, firma uruchomiła dział badawczo-rozwojowy i zainwestowała w linię do montażu SMT. Jak informuje Marcinkowski, najnowsze zakupy do parku maszynowego to dwie obrabiarki CNC.

Cimat istnieje od 1987 roku. Wyważarki produkowane przez firmę znajdują zastosowanie w wielu branżach, np. lotniczej, motoryzacyjnej, energetycznej, górniczej czy wentylacyjnej. Bydgoska spółka oferuje swój sprzęt głównie na eksport: około 70% produkcji trafia do odbiorców zagranicznych, klienci Cimat to m.in. Valeo, Delphi, Sachs, Eaton czy Rockwell.

Foto: © Cimat

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 26 2017 09:38 V8.3.0-1