reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ESA Przemysł elektroniczny | 08 grudnia 2015

Powstał gdański akcelerator kosmiczny

Space3ac czyli akcelerator technologii kosmicznych powstał w Gdańsku. Finansowo wesprą go Pomorska SEE, miasto Gdańsk, firma Blue Dot Solutions oraz fundusz Black Pearls.
Akcelerator będzie wspierał firmy zajmując się technologiami kosmicznymi, w szczególności chodzi o wykorzystanie danych zbieranych przez satelity obserwujące Ziemię. - Polska jest na granicy Unii Europejskiej, więc dane z nawigacji satelitarnej mogą być z powodzeniem użyte w cywilnym uszczelnieniu granic i zapewnieniu Polsce i całej Unii bezpieczeństwa – mówi dr Krzysztof Kanawka, prezes Blue Dot Solutions. - Tę branżę cechuje duża dynamika zmian, więc nie wiemy, jakie inne zastosowania zostaną wymyślone. Przecież 10 lat temu GPS był montowany głównie w autach, a teraz już jest powszechny w telefonach komórkowych. Zaczynamy żyć w świecie, w którym internet jest wszędzie: w telefonie, zegarku, samochodzie, naszym domu. Miliardy urządzeń łączą się ze sobą, i z nami. To wymusi nowe zastosowania dla danych pochodzących z kosmosu.

Pierwszy nabór do akceleratora ma się rozpocząć w połowie 2016 roku. Uczestnicy otrzymają m.in. wsparcie techniczne i biznesowe oraz możliwość ze skorzystania z biur czy warsztatów.

Źródło: www.gdansk.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
December 04 2017 21:30 V8.9.2-2