reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rasa messina francesca dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 07 grudnia 2015

GE nie sprzeda biznesu AGD firmie Electrolux

General Electric rozwiązał umowę z firmą Electrolux dotyczącą sprzedaży biznesu AGD i zamierza poszukać innych możliwości zbycia tego działu – pisze firma w dzisiejszym komunikacie.
Electrolux jest zobowiązany do wypłacenia opłaty za zerwanie umowy w wysokości 175 mln USD. Jak informuje General Electric, biznes AGD jest w dobrej kondycji i GE zamierza kontynuować tę działalność w czasie poszukiwania innego kupca.

Sprzedaż działu AGD firmy GE została ogłoszona jeszcze w 2014 roku, a finalizacja planowana była na ten rok. Electrolux miał zapłacić 3,3 mln USE. Jedną z przeszkód było odrzucenie wniosku Electroluksa i GE przez administrację antymonopolową Stanów Zjednoczonych.

Electrolux w swoim komunikacie wyraził żal, że nie dojdzie do transakcji. - Jesteśmy przekonani, że Electrolux ma potencjał by nadal rosnąć i wzmacniać swoją pozycję jako globalnego dostawcy urządzeń AGD – komentuje prezes firmy Keith McLoughlin.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1