reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beatricee _dreamstime.com Wiązki | 04 grudnia 2015

Z.E. Omega już w nowej siedzibie

Zakład Elektroniczny Omega w listopadzie przeprowadził się do nowo wybudowanej siedziby. Całkowita wartość inwestycji sięgnęła 6 mln PLN. Firma będzie zatrudniać.
Inwestycja w Morawicy k/Krakowa rozpoczęła się rok temu i dzisiaj firma dysponuje już halą produkcyjną o powierzchni 2 tys. m kw. oraz 600 m kw. pomieszczeń biurowych. To jednak nie koniec planów producenta wiązek, ponieważ Z.E. Omega jest również właścicielem pół hektarowej działki tuż obok nowego budynku, na której ma powstać następna hala produkcyjna. W tej chwili jednak firma skupia się na optymalnym wykorzystaniu istniejących mocy produkcyjnych i pozyskiwaniu nowych klientów. – Obecnie musimy skupić się na rozwoju działalności, a kolejną inwestycją zajmiemy się później – mówi Kacper Gacek, prezes Z.E. Omega.

Jak wyjaśnia prezes, w ostatnich miesiącach firma była mocno zaangażowana w przeprowadzkę, dlatego w 2015 roku można się spodziewać wzrostu przychodów w granicach 5-10% r/r, ale prognozy na kolejny rok zakładają wzrost nawet o 15%. – Zamówienia spływają i zdobywamy nowych kontrahentów – informuje Kacper Gacek. – Przykładem może być pozyskane ostatnio znaczące zamówienie od zagranicznego klienta. Będziemy produkowali niemal kompletą część elektryczną z metalową obudową, nasz klient doda jedynie oprogramowanie, mechanikę i obudowę – wyjaśnia.

Z.E. Omega zatrudnia w tej chwili około 100 osób. Kacper Gacek ocenia, że w ciągu pół roku do zespołu dołączy 10-20 osób, głównie do działu produkcji, jakości i technicznego.

Z.E. Omega to producent wiązek elektrycznych oraz podwykonawca montażu urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Firma powstała w 1989 roku. Około 70% produkcji trafia na eksport.


Foto: © Z.E. Omega

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
JavaScript Tag:
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-1