reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© beatricee _dreamstime.com Wiązki | 04 grudnia 2015

Z.E. Omega już w nowej siedzibie

Zakład Elektroniczny Omega w listopadzie przeprowadził się do nowo wybudowanej siedziby. Całkowita wartość inwestycji sięgnęła 6 mln PLN. Firma będzie zatrudniać.
Inwestycja w Morawicy k/Krakowa rozpoczęła się rok temu i dzisiaj firma dysponuje już halą produkcyjną o powierzchni 2 tys. m kw. oraz 600 m kw. pomieszczeń biurowych. To jednak nie koniec planów producenta wiązek, ponieważ Z.E. Omega jest również właścicielem pół hektarowej działki tuż obok nowego budynku, na której ma powstać następna hala produkcyjna. W tej chwili jednak firma skupia się na optymalnym wykorzystaniu istniejących mocy produkcyjnych i pozyskiwaniu nowych klientów. – Obecnie musimy skupić się na rozwoju działalności, a kolejną inwestycją zajmiemy się później – mówi Kacper Gacek, prezes Z.E. Omega.

Jak wyjaśnia prezes, w ostatnich miesiącach firma była mocno zaangażowana w przeprowadzkę, dlatego w 2015 roku można się spodziewać wzrostu przychodów w granicach 5-10% r/r, ale prognozy na kolejny rok zakładają wzrost nawet o 15%. – Zamówienia spływają i zdobywamy nowych kontrahentów – informuje Kacper Gacek. – Przykładem może być pozyskane ostatnio znaczące zamówienie od zagranicznego klienta. Będziemy produkowali niemal kompletą część elektryczną z metalową obudową, nasz klient doda jedynie oprogramowanie, mechanikę i obudowę – wyjaśnia.

Z.E. Omega zatrudnia w tej chwili około 100 osób. Kacper Gacek ocenia, że w ciągu pół roku do zespołu dołączy 10-20 osób, głównie do działu produkcji, jakości i technicznego.

Z.E. Omega to producent wiązek elektrycznych oraz podwykonawca montażu urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Firma powstała w 1989 roku. Około 70% produkcji trafia na eksport.


Foto: © Z.E. Omega

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 17 2018 19:38 V9.3.2-2