reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

Kamera VR Nokii będzie kosztowała 60 tys. USD

„Pierwszy produkt od czasu telefonów” Nokii, czyli kamera umożliwiającą tworzenie filmów przeznaczonych do oglądania w wirtualnej rzeczywistości ma kosztować 60 tys. USD.
Kamera Ozo ma się pojawić na rynku w pierwszym kwartale 2016 roku i w połączeniu z goglami VR Oculus Rift umożliwi oglądanie filmów w wirtualnej rzeczywistości (VR). Ozo nagra 360-stopniowe filmy 3D, ale ze względu na cenę nie skorzystają z niej raczej indywidualni użytkownicy, lecz profesjonalne studia filmowe.

Według Nokii potencjalnych klientów nie brakuje: zaczynając od NASA, poprzez National Geographic po szkoły i uniwersytety. - Zamierzamy umożliwić wypożyczenie Ozo i oczywiście będziemy zastanawiać się, jak ułatwić dostęp do naszej kamery VR prywatnym osobom zaangażowanym w działalność filmową - powiedział prezes Nokia Technologies, Ramzi Haidamus.Źródło: © Nokia, Business Insider

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
August 13 2017 16:10 V8.5.9-2