reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

GlobalFoundries na sprzedaż?

Pojawiły się plotki, że Abu Dhabi, właściciel GlobalFoundries rozważa sprzedaż części lub nawet całości firmy produkującej półprzewodniki.
Pierwsze pogłoski dotyczące sprzedaży GlobalFoundries pojawiły się już w sierpniu tego roku a obecnie, jak donosi Bloomberg, fundusz Mubadala Development (należący do Abu Dhabi) prowadzi już rozmowy z potencjalnymi klientami. Anonimowi informatorzy Bloomberga donoszą, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Wartość takiej transakcji może wynieść 15-20 mld USD.

GlobalFoundries to jeden z największych producentów układów scalonych na świecie, konkurujący z TSMC o zamówienia takich firm jak Apple czy Qualcomm. Firma powstała w 2009 roku, gdy Mubadala kupił zakłady produkcyjne od AMD i połączył je w następnym roku z przejętą singapurską firmą Chartered Semiconductor Manufacturing. Abu Dhabi wdrażał wówczas w życie długofalową strategię rozwoju na rynku połprzewodników, by uniezależnić się od ropy naftowej.

W roku 2015 GlobalFoundries kupił dział półprzewodników od IBM, przy czym to IBM dopłaciło do tej transakcji 1,5 mld USD.

Rzecznik GlobalFoundries odmówił komentarza.

Źródło: Bloomberg

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1