reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© jirsak dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

Amica przejmuje brytyjską spółkę

Zarząd Amica Wronki SA poinformował o kupnie 100% udziałów w brytyjskiej spółce dystrybucyjnej CDA za 24,3 mln GBP.
Amica 30 listopada zawarła umowę przeniesienia udziałów w spółce lokowanej na prawie brytyjskim pod firmą: CDA Group Ltd. z siedzibą w Langar, (Nottinghamshire, UK, na mocy której Amica nabyła od wspólników CDA Group Ltd. aktywa o znacznej wartości, w postaci 521.741 udziałów, stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki CDA.

Amica zapłaci w trzech transzach w latach 2015-2017, pierwsza z nich opiewająca na kwotę 21,3 miliona funtów została przekazana sprzedającym w dniu podpisania umowy.

Zawarcie umowy nie jest obwarowane wymogiem spełnienia się jakichkolwiek warunków (zawieszających lub rozwiązujących).

CDA jest spółką handlową z prawie 25-letnim doświadczeniem w sprzedaży i dystrybucji sprzętu AGD na rynku brytyjskim, będącym drugim, co do wielkości rynkiem zbytu urządzeń gospodarstwa domowego w Europie Zachodniej.

Firma posiada własne centrum logistyczne i flotę transportową, centrum obsługi klientów oraz zespół serwisantów, zlokalizowanych w całej Wielkiej Brytanii. Zatrudniając blisko 200 pracowników, CDA dostarcza pełny wachlarz kuchennych produktów AGD, dostosowanych do specyfiki rynku brytyjskiego – sprzęt grzejny, okapy, zmywarki, pralki, suszarki, sprzęt chłodniczy, a nawet zlewy i baterie - informuje Amica w komunikacie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1