reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 02 grudnia 2015

Huawei: nowa technologia szybkiego ładowania

Laboratorium Watt Lab, Należące do Centralnego Instytutu Badawczego Huawei, zaprezentowało nową, litowo-jonową baterię, która osiąga 50% naładowania już w kilka minut po podłączeniu do źródła prądu.
Jak podkreśla Huawei w komunikacie, baterię nowej generacji na tle konkurencji wyróżnia ponad dziesięciokrotnie szybszy czas ładowania. Pokaz możliwości Huawei miał miejsce podczas 56. Sympozjum Baterii w Japonii. 

Huawei zaprezentował filmy, obrazujące możliwości dwóch typów nowych, litowo-jonowych baterii z technologią szybkiego ładowania: pierwszej, o pojemności 600 mAh, którą można naładować do 68% w zaledwie dwie minuty oraz drugiej, o pojemności 3000 mAh i gęstości energetycznej powyżej 620 Wh/L, którą można naładować do 48% w pięć minut. Osiągnięte wyniki umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu urządzeń Huawei nawet przez 10 godzin. Oba zaprezentowane modele baterii przeszły szereg testów i uzyskały certyfikację działu testów i badań urządzeń Huawei.

- Rewelacyjne osiągi udało się uzyskać dzięki powiązaniu heteroatomów z cząsteczkami grafitu w anodzie, co sprawia, że stają się one katalizatorem do przechwytywania i transmisji litu poprzez wiązania węglowe. Firma potwierdza, że zastosowanie heteroatomów zwiększa prędkość ładowania baterii bez szkody dla ich żywotności, czy pojemności – czytamy w komunikacie.

Huawei jest przekonane, że zaprezentowana technologia będzie stanowiła przełom w dziedzinie dostarczania energii urządzeniom mobilnym, samochodom elektrycznym, czy przenośnym źródłom prądu.

Należące do Huawei laboratorium Watt Lab skupia się w szczególności na rozwijaniu technologii urządzeń przeznaczonych do magazynowania energii.Źródło: Huawei

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 21 2018 15:34 V9.2.9-2