reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dirk ercken dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

Polscy liderzy innowacji

Wśród laureatów drugiej edycji listy New Europe 100 znalazło się 27 Polaków. NE100 to lista innowatorów z Europy Środkowo-Wschodniej, którzy wykorzystują nowoczesne technologie by zmieniać świat wokół siebie.
Wśród wyróżnionych znalazły się takie osoby jak:
  • Adam Jesionkiewicz – CEO firmy Ifinity działającej w branży beaconów,

  • Michał Mikulski – CEO EgzoTech, firmy zajmującej się komercjalizacją robota rehabilitacyjnego EgzoEMG.

  • Przemysław Kornatowski – inżynier i pomysłodawca sferycznego drona GimBall,

  • dr inż. Filip Granek – naukowiec w Departamencie Nanotechnologii Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, wyróżniony za badania dotycżące ogniw słonecznych opartych na nanomateriałach.
Oprócz przedstawicieli świata nauki i biznesu, na liście innowatorów znalazły się także osoby działające na rzecz rozwoju start-upów w Polsce, m.in. Eliza Kruczkowska, z fundacji Startup Poland i Maciej Sadowski ze Startup Hub Poland Foundation.

Inicjatorem listy jest Res Publica Nowa oraz Google, Fundusz Wyszehradzki i Financial Times. Ranking wyróżnia wybitnych innowatorów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Są to zarówno przedsiębiorcy i naukowcy, jak i redaktorzy i wydawcy nowych mediów, aktywiści i politycy.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2017 11:02 V8.0.10-1