reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mariusz szachowski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 01 grudnia 2015

Renesas sprzedaje fabrykę w Tsuruoka firmie TDK i zamyka zakład w Kochi

TDK i Renesas Electronics podpisały ramowe porozumienie dotyczące kupna zakładu spółki Renesas Semiconductor Manufacturing w japońskim Tsuruoka. Zakład Renesasa w Kochi zostanie zamknięty.
Podpisanie końcowych porozumień pomiędzy firmami Renesas i TDK zaplanowane jest na luty 2016 roku. Zakład w Tsuruoka działa od 1964 roku i zatrudnia około 270 osób. Renesas w sierpniu 2013 roku zapowiadał zamknięcie zakładu w Tsuruoka, plan zakładał finalizację tego procesu pod koniec bieżącego roku.

Kluczowy obszar działania dla TDK to komponenty elektroniczne oparte o materiały magnetyczne. Firma TDK określiła przy tym najważniejsze sektory, czyli rynek urządzeń mobilnych, motoryzacja i przemysł. Jednym z priorytetów firmy jest rozwój w zakresie technologii cienkowarstwowej (thin-film), która od lat jest z powodzeniem stosowana w głowicach magnetycznych dysków twardych, i wdrożenie tej technologii do komponentów elektronicznych. Przejęcie zakładu Renesas Semiconductor Manufacturing zapewni firmie wsparcie przy realizacji tej strategii rozwoju – czytamy w komunikacie.

Zakład w Kochi, należący do spółki zależnej Renesas: Renesas Semiconductor Manufacturing, zostanie zamknięty w ciągu 2-3 lat. Większość produkcji zostanie przeniesiona do innych fabryk firmy, a w przypadku części produktów – stopniowo wygaszana. Jak informuje firma, mimo starań nie udało się znaleźć kupca na zakład w Kochi, stąd decyzja o wygaszaniu działalności w tym obiekcie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1