reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Coolomat Przemysł elektroniczny | 30 listopada 2015

Alma wprowadza Coolomaty

Sklep internetowy Alma24.pl wyprzedził konkurencję i jako pierwszy uruchamia sieć samoobsługowych punktów odbioru zakupów spożywczych.
Pierwsze Coolomaty już działają – na razie tylko w Warszawie. Umożliwiają odbiór zakupów spożywczych, także takich, które wymagają przechowywania w niskiej temperaturze. Urządzenia chłodnicze dostarcza śląska spółka Coolomat, która znajduje się w portfolio Funduszu Zalążkowego KPT, należącego do grupy Satus. Coolomaty działają przy pięciu warszawskich stacjach benzynowych, w przyszłym roku urządzeń ma być kilkadziesiąt lub nawet 100.

Największych konkurentem Almy jest Integer.pl, który nie ukrywa swoich ambitnych planów na tym rynku i chce zająć się instalacją lodówkomatów, rewolucjonizując sposób dostaw towarów spożywczych. Integer.pl otrzymała też dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w konkursie "Demonstrator" na projekt „Technologia przesyłu i dostawy towarów FMCG za pośrednictwem prototypowej sieci zautomatyzowanych urządzeń”. Kwota wnioskowanego dofinansowania to ponad 10 mln PLN, a całkowity koszt projektu to około 25,7 mln PLN.

Źródło: portalspozywczy.pl, Alma, własne

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2