reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© solarseven dreamstime.com Rynki | 26 listopada 2015

Będziemy podłączać do sieci 5,5 mln sztuk urządzeń dziennie

50 mld urządzeń podłączonych do sieci do 2020 roku – to znana prognoza odnośnie rynku internetu rzeczy. A jak wyglądają szacunki dotyczące przyszłego roku?
Prognozami na 2016 rok zajęła się firma analityczna Gartner. Według ekspertów Gartnera, w przyszłym roku liczba urządzeń podłączonych do sieci wzrośnie o 30% i wyniesie 6,4 mld sztuk. W 2016 roku 5,5 mln urządzeń każdego dnia będzie przyłączanych do sieci.

Szybko będzie także rósł rynek usług związanych z IoT (Internet of Things, internet rzeczy), w 2016 roku jego wartość wyniesie 235 mld USD (+22% r/r). To właśnie usługi są prawdziwym motorem wzrostu wartości w obszarze IoT. Dominować będą usługi profesjonalne, takie jak projektowanie, instalacja i utrzymanie systemów IoT, ale dostawców usług komunikacyjnych oraz konsumenckich będą notować szybszy wzrost.

Pomijając sektor połączonych samochodów, prywatni użytkownicy będą kupować najwięcej urządzeń podłączonych do sieci (ponad 4 mld z 6,4 mld sztuk w 2016 roku), podczas gdy przedsiębiorstwa będą ponosić większość wydatków w tym obszarze. Gartner wyróżnia przy tym dwie kategorie urządzeń IoT. Pierwsza to „cross-industry”, czyli produkty przydatne w wielu różnych branżach, takie jak żarówki, HVAC, czy systemy zarządzania budynkiem, których głównym celem jest oszczędność energii. Druga kategoria, „Vertical-Specific”, obejmuje produkty specjalnego przeznaczenia, używany np. w szpitalnych salach operacyjnych, urządzenia do monitorowania kontenerowców i wiele innych.Źrodło: © Gartner

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 25 2017 15:01 V8.0.2-1