reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© kentoh dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 25 listopada 2015

Lasery pikosekundowe usuną tatuaże

Oparty na pikosekundowych laserach system do usuwania tatuaży opracowała w Dolinie Krzemowej spółka współzałożona przez Jerzego Orkiszewskiego, absolwenta Politechniki Warszawskiej, prezydenta Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy (USPTC).
Lasery o krótkim impulsie pozwalają pozbyć się nie tylko niechcianych ozdób, ale również poważnych problemów dermatologicznych, jakie stanowią różnego rodzaju przebarwienia – donosi portal PAP – Nauka w Polsce.

Jerzy Orkiszewski zajmuje się projektowaniem sprzętu medycznego. Prowadzi zespół B+R w firmie Cutera w Kalifornii, która projektuje sprzęt laserowy do dermatologii. - Do niedawna wszelkie metody poza zabiegami chirurgicznymi było mało skuteczne. My weszliśmy na rynek z bardzo silnymi laserami o krótkim impulsie, są to tzw. lasery pikosekundowe. Mamy bardzo dobre wyniki w usuwaniu tatuaży, ale również w walce z problemami pigmentacyjnymi. Nasz system pozwala na usuwanie przebarwień sztucznych, ale i naturalnych, jakie powstają np. pod wpływem działania promieni słonecznych - mówi PAP Orkiszewski.

Urządzenia medyczne oparte na laserach wykorzystywane są zarówno w dermatologii medycznej, jak i kosmetycznej. Jerzy Orkiszewski zajmował się także wcześniej zastosowaniem laserów w okulistyce.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 10 2018 12:38 V9.0.1-1