reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© evertiq Przemysł elektroniczny | 24 listopada 2015

Zgoda KE na przejęcie Broadcomu

Komisja Europejska wyraziła zgodę na zapowiedziane w maju tego roku przejęcie firmy Broadcom przez Avago.
Zdaniem Komisji Europejskiej, połączone firmy będą nadal musiały przeciwstawić się skutecznej konkurencji na rynku europejskim. - Dzięki bardzo dobrej współpracy z obydwiema firmami, Komisja była w stanie zaaprobować tę wielomiliardową transakcję w bardzo krótkim czasie, zachowując skuteczną konkurencję w tym kluczowym sektorze high-tech – skomentowała komisarz Margrethe Vestager.

Avago Technologies zapłaci 37 mld USD za przejęcie firmy Broadcom Corporation. Avago, którego główna siedziba znajduje się w Singapurze, projektuje i produkuje analogowe, analogowo-cyfrowe układy scalone i optoelektronikę, przeznaczone m.in. do zastosowania w komunikacji bezprzewodowej, systemach przechowywania danych czy przemyśle. Broadcom to amerykański producent półprzewodników, znany przede wszystkim z rozwiązań dla komunikacji bezprzewodowej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 25 2017 15:01 V8.0.2-1