reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© baloncici dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 23 listopada 2015

Park Konstruktorów w Gdyni już otwarty

Park oferuje przestrzeń dla kreatorów, projektantów i inżynierów, w której będą oni mogli rozwijać zaawansowane projekty technologiczne „od koncepcji do produktu“.
Park Konstruktorów to unikalne w skali kraju miejsca dla wszystkich innowatorów, gdzie w małej skali można produkować prototypy, czy też próbne serie własnych wynalazków. Działalność w branży wysokich technologii wymaga specjalistycznej infrastruktury, urządzeń i przestrzeni. Umożliwi to Park Konstruktorów, który uzupełni dotychczasową ofertę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia oraz Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Obiekt zlokalizowany jest na terenie byłej Stoczni Gdynia.

W wyremontowanym budynku o powierzchni około 5600 m², znajdują się nowe prototypownie oraz warsztaty. Powstały również pracownie projektowe, a wśród nich m.in.: Pracownia Badań Nieniszczących i Niszczących, Pracownia Łączności i Nawigacji, Wzorcowania Przyrządów Pomiarowych, przystosowane do tzw. czystej produkcji elektroniki, automatyki, robotyki, inżynierii oraz wzornictwa przemysłowego. Twórcy i konstruktorzy mają dzięki temu możliwość przeprowadzania testów, badań i udoskonaleń technologii, które tworzą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Inwestycja o wartości ponad 30,6 mln PLN jest w 85 proc. dofinansowana ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka w ramach rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia. Pozostałe środki, w ramach umowy partnerskiej, wniosły Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - w postaci nieruchomości oraz Miasto Gdynia.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1