reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© speedfighter17 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2015

Największe firmy z branży elektronicznej w Polsce

Na pierwszym miejscu Lumileds z Pabianic (czyli niegdyś Philips Lighting Poland) z przychodami przekraczającymi 5 mld PLN.
Rzeczpospolita opublikowała Listę 2000, czyli ranking największych firm w Polsce, a my wybraliśmy z niego spółki związane z branżą elektroniczną. Oto one (przychody w tys. PLN):W naszym TOP 40 na razie nie znajdziecie prawdziwych gigantów, czyli LG i Samsunga – o nich przeczytacie jutro, gdy opublikujemy listę największych firm z branży AGD i RTV. Nie ma również przedsiębiorstw z sektora motoryzacyjnego, a ich udział znacznie wydłużyłby zestawienie, wystarczy wymienić TRW, Nexteer, Johnson Controls, Valeo, Eaton czy Delphi.

Na Liście 2000 można znaleźć jeszcze na przykład 3M Company (3M Poland, Kajetany – miejsce 464., 3M Poland Manufacturing Wrocław – 740.), która – chociaż nie zajmuje się działalnością związaną stricte z sektorem elektroniki – to wiele jej produktów znajduje zastosowanie w branży. Na evertiq.pl często piszemy chociażby o Grupie Integer.pl (505), która m.in. produkuje paczkomaty.

Źródło: © Rzeczpospolita

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 24 2016 12:18 V7.3.2-1