reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© krzysztof gorski dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 listopada 2015

Facebook ma być inteligentniejszy

Największy na świecie portal społecznościowy pracuje m.in. nad asystentem głosowym wykorzystującym mechanizmy sztucznej inteligencji.
Facebook poinformował, że znacznie zwiększa nakłady na badania i rozwój w obszarze sztucznej inteligencji. Dotyczy to między innymi Facebook M – czyli asystenta głosowego, nazwanego tak podobno od imienia sekretarki z powieści i filmów o Bondzie – Monneypenny. – Jednym z naszych celów na następne 5 do 10 lat jest prześcignięcie człowieka jeśli chodzi podstawowe zmysły, czyli wzrok, słuch, języki i ogólne poznanie – powiedział Mark Zuckenberg i dodał, że nie zajmują się smakiem i zapachem. Na razie. Nowe rozwiązania Facebooka mają umożliwić wszystko: od prowadzenia kalendarza, po automatyczne rozpoznawanie znajomych na zdjęciach.

Facebook ma nadzieję coraz lepiej wykorzystywać olbrzymie ilości danych generowanych każdego dnia przez ludzi. – Będzie o wiele więcej danych o tym, co dzieje się na świecie i do ich obróbki nie da się przeskalować konwencjonalnych systemów, których używamy dzisiaj – mówi Jay Parikh, wiceprezes ds. inżynierii firmy Facebook. Parikh dodaje, że niezbędne będą naprawdę inteligentne systemy.

Źródło: Daily Mail

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-1