reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikhail mishchenko dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 18 listopada 2015

Polscy liderzy innowacyjności

W tym roku pierwsze miejsce w rankingu najbardziej innowacyjnych polskich firm, opracowanym przez redakcję „Rzeczpospolitej”, zostały Zakłady Mechaniczne Tarnów.
Raport „Lista 2000” polskich przedsiębiorstw i eksporterów „Rzeczpospolitej”, który ukazał się w październiku tego roku, zawiera także ranking firm innowacyjnych. Wśród 45 przedsiębiorstw, które przodują w działalności badawczo-rozwojowej znajdziemy wiele firm z branży elektronicznej lub pokrewnych. Oto one:- Podstawą do przyznania nagrody w kategorii spółka produkcyjna był rozmiar inwestycji w Centrum Badawczo-Rozwojowe. W ramach kończącego się projektu, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, we wzrost potencjału badawczego zainwestowaliśmy ponad 60 mln PLN – pisze ZM Tarnów w komunikacie. W ostatnich latach przedsiębiorstwo zbudowało zespół inżynierów posiadających specjalistyczne kompetencje z zakresu mechatroniki, elektroniki, programowania oraz sterowania. Pozwoliło to na pozyskanie unikalnych zdolności projektowych. Konstruktorzy ZM Tarnów opracowali całą rodzinę militarnej wersji monitorów oraz komputery pokładowe, skonfigurowane z własnymi układami napędowymi, umożliwiającymi skuteczne kierowanie ogniem – informuje dalej spółka.

Przygotowując ranking, „Rzeczpospolita” pytała m.in. o wydatki na badania i rozwój oraz strukturę ich finansowania, liczbę zatrudnionych w dziale B+R w przeliczeniu na pełne etaty, a także o liczbę uzyskanych licencji bądź patentów.

Źródło: © Rzeczpospolita, ZM Tarnów

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 22 2018 22:05 V9.2.11-1