reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Softblue Przemysł elektroniczny | 18 listopada 2015

Softblue tworzy nowatorskie rozwiązania

Już dziś Dział Badań i Rozwoju generuje ponad 20 proc. przychodów firmy, a działalność innowacyjna ma być kluczowa dla bydgoskiej firmy.
10 mln PLN środków, zebranych w ramach emisji prywatnej w kwietniu 2015 roku, zostało zaangażowanych w inwestycje krótkoterminowe, związane z działalnością innowacyjną, która zgodnie z przyjętą strategią stanie się kluczowym obszarem działalności Softblue. Ale to nie wszystko, bowiem jak czytamy w portalu PAP – Nauka w Polsce, wartość pozyskanego kapitału na projekty własne i partnerskie to 30 mln PLN. Są to dofinansowania w ramach projektów lokalnych takich jak Voucher Badawczy, jak również finansowanie pochodzące z takich instytucji, jak np. PARP czy NCBR.

Softblue kontynuuje inwestycje w działalność innowacyjną, głównie z obszarów teleinformatyki i biotechnologii. To właśnie one stają się kluczowym obszarem działalności spółki, której zarząd właścicielski wywodzi się z rodziny z tradycjami naukowymi.

Jakie innowacje powstają w bydgoskiej firmie? Są to m.in. czujniki transportu, które dopilnują, żeby żywność czy szczepionki przewożone były w odpowiednich warunkach. Sensoft umożliwia bowiem pomiar warunków transportu konkretnego opakowania towaru przez cały czas podróży.

Z kolei bezzałogowy pojazd latający AirDron wleci w chmurę dymu i sprawdzi, czy właściciel komina nie zatruwa środowiska, spalając niedozwolone substancje. Inny bezzałogowiec, ForestDron, będzie zapobiegał pożarom lasów, znajdzie składowiska śmieci czy nielegalnego wyrębu i kradzieży drewna. Firma Softblue działa także w branży medycznej: SoftHeart zbada serce bez użycia stetoskopu, a mówiąc bardziej precyzyjnie: umożliwia prewencyjne badania serca w widmach niesłyszalnych.

Wymienione innowacje firma SoftBlue wdraża we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy (UTP), tamtejszym Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Niektóre technologie otrzymają z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju fundusze, które pozwolą wprowadzić polskie produkty na rynki zagraniczne - niemiecki, francuski oraz skandynawski.Firma powstała w roku 2003, jako jednoosobowa działalność gospodarcza, która w 2012 r. została przekształcona w SoftBlue SA. Współpracuje z nią około 60 osób. Jest współtwórcą Kujawsko-Pomorskiego Klastra ICT. Swoje prodkty rozwija kompleksowo – od fazy laboratorium po wdrożenia. Od 2012 roku funkcjonuje tu Dział Badań i Rozwoju, gdzie rozwijane są procesy i produkty biznesowe.

Źródło: © Softblue, PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
februari 21 2017 23:03 V7.12.4-2