reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© stefan hermans dreamstime.com Nauka | 16 listopada 2015

Warszawskie centrum badań nad grafenem już otwarte

12 listopada otwarto pierwsze laboratoria Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii, które będzie działać w ramach Instytutu Technologii Materiałów Elektronicznych.
Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii będzie wyspecjalizowaną placówką badawczą, prowadzącą badania nad grafenem, kryształami fotonicznymi i nanokompozytami. Aby rozpocząć pracę, w pierwszym etapie projektu, za 9 mln EUR zakupiono najnowocześniejszą aparaturę badawczo-naukową i zmodernizowano laboratoria ITME. Umożliwi to współpracę z ośrodkami badawczymi na całym świecie.

W następnych etapach projektu planowana jest budowa nowego budynku laboratoryjnego ze specjalistycznymi pracowniami, który stanie się główną siedzibą tego ośrodka. Całkowita wartość projektu Centrum Grafenu i Innowacyjnych Nanotechnologii wynosi 42,5 mln PLN, z czego znaczna część pochodzi ze środków Unii Europejskiej (36 mln PLN).

Instytut Technologii Materiałów Elektronicznych (ITME) prowadzi badania naukowe, prace rozwojowe i wdrożeniowe w zakresie technologii otrzymywania, badań właściwości i efektywnego wykorzystania nowoczesnych materiałów elektronicznych.

Źródło: PAIiIZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
March 18 2018 14:17 V9.2.8-2