reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Anna Lewandowska Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2015

Tygodniowy przegląd wiadomości

To był wyraźnie luźniejszy tydzień: wolna środa dała nam chwilę odpoczynku. Ale tylko w Polsce, bo w Monachium już od wtorku trwa productronica 2015.
Z kraju:

Producent materiałów lutowniczych otworzył zakład produkcyjny w Łodzi.

NCBR ogłosił wyniki sierpniowego naboru w konkursie „Szybka ścieżka” na projekty badawczo-rozwojowe. Do dofinansowania rekomendowano m.in. projekty Creotech Instruments oraz Tech Sim.

A propos Creotech Instruments: firma poinformowała o podpisaniu kolejnego kosmicznego przetargu.

Firma W2, producent m.in. sygnalizatorów przeciwpożarowych, rozszerza działalność, wprowadzając usługi montażowe i pomiarowe.

Producent maszyn, firma VMI Poland planuje zatrudnienie kilkuset osób.

Ze świata:

Oczywiście listę najważniejszych dla branży elektronicznej wydarzeń w tym tygodniu otwiera jubileuszowa, 20. edycja targów productronica 2015.

Apple zamierza utworzyć w Irlandii 1000 nowych miejsc pracy.

Toyota przeznaczy miliard dolarów na rozwój sztucznej inteligencji i robotyki.

I na koniec wiadomość dotycząca rynku komponentów: motoryzacja to coraz poważniejszy odbiorca układów scalonych. Sprzedaż chipów dla tego sektora będzie w najbliższych latach rosła najszybciej.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2