reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 13 listopada 2015

Apanet wchodzi na rynek amerykański

Wrocławski producent systemów sterowania, dzięki udziałom posiadanym w amerykańskiej spółce Smart Lighting Systems, rozpocznie sprzedaż własnych systemów na rynku Stanów Zjednoczonych.
To pierwsza tak poważna obecność wrocławskiej grupy poza kontynentem europejskim – podkreśla spółka w komunikacie. Wcześniej – na fali dużego zainteresowania produktami spółki ze strony firm zagranicznych – Apanet informował o systemach pilotażowych m.in. w Hiszpanii oraz na Łotwie.

- Smart Lighting Systems zajmować się będzie m.in. wsparciem marketingowym oraz samą dystrybucją naszych produktów na terenie USA. W ramach partnerstwa mamy także opracować nowe rozwiązania optymalizujące zużycie energii wewnątrz i na zewnątrz budynków – mówi Piotr Leszczyński, prezes zarządu Apanet SA. - Obecność na rynku amerykańskim, zdecydowanie największym w branży inteligentnego zarządzania zużyciem mediów, to dla nas naturalny kierunek rozwoju i droga do zwiększenia sprzedaży zagranicznej – dodaje Leszczyński. Wspólnikami Smart Lighting Systems są: Apanet Green System, Ledlighting LLC, Sunview Led LLC oraz Jongkong Sunview Lighting Limited. Powstanie nowego podmiotu było następstwem listu intencyjnego zawartego z SunView Led – spółką prawa amerykańskiego, o współpracy z którą zarząd Apanetu informował w połowie września.

Dotychczas największym i najbardziej skomplikowanym kontraktem zrealizowanym przez wrocławską grupę kapitałową było zaprojektowanie i wdrożenie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem ulicznym w Bydgoszczy.

Spółka Apanet od 2003 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych mikroprocesorowych urządzeń sterujących oraz całych systemów automatyki i sterowania. Od 2010 roku – wraz z powołaniem do życia spółki Apanet Green System – działa w branży kontroli zużycia mediów, specjalizując się w inteligentnych systemach zarządzania oświetleniem ulicznym.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2017 20:30 V8.8.9-2