reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 listopada 2015

Lockheed Maritin sfinalizował przejęcie Sikorsky Aircraft

Lockheed Martin zakończył proces przejmowania firmy Sikorsky Aircraft. Firma została włączona do segmentu biznesowego Lockheed Martin Mission Systems and Training (MST) i od tej chwili nosi nazwę „Sikorsky, a Lockheed Martin Company”.
- Przejęcie zwiększa zaangażowanie koncernu Lockheed Martin na rzecz dostarczania swym klientom rozwiązań gotowych do realizacji zadań, charakteryzujących się przystępnością cenową i sprawnością, a jednocześnie rozszerzenia głównych kierunków swojej działalności na rosnące obszary produkcji oraz technicznego utrzymania śmigłowców. Zdolność firmy Sikorsky do wykorzystania efektu skali, wynikającego z wielkości koncernu Lockheed Martin, zapewnia utrzymanie przez nią pozycji lidera zaawansowanych technologii w branży helikopterowej – pisze firma w komunikacie. Wartość transakcji to 9 mld USD.
- Dzisiaj z dumą witamy zespół Sikorsky w rodzinie Lockheed Martin - powiedziała Marillyn Hewson, prezes zarządu i dyrektor naczelny koncernu. - Lockheed Martin i Sikorsky szczycą się dziedzictwem innowacji oraz osiągnięć, które kształtują historię lotnictwa już od ponad wieku. Działając wspólnie mamy jeszcze większe możliwości dostarczania najlepszych wartości naszym klientom, pracownikom i udziałowcom.

Prezesem zarządu firmy Sikorsky, a Lockheed Martin Company mianowano Dana Schultza, kierującego pracami nad jej włączeniem w struktury Lockheed Martin, które doprowadziły do zakończenia procesu przejęcia. Poprzednio Dan Schultz zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu obszaru biznesowego Systemów Okrętowych i Lotniczych w ramach segmentu MST koncernu.

- Dan jest byłym wojskowym pilotem śmigłowcowym i ma kilkudziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie wiropłatów, w tym w kierowaniu integracją systemów śmigłowcowych w Lockheed Martin - powiedziała prezes Hewson.

Centrala Sikorsky, firmy wchodzącej w skład koncernu Lockheed Martin, nadal będzie mieścić się w Stratford, w stanie Connecticut. Spółka zatrudnia prawie 15 000 pracowników w 11 krajach. Jej śmigłowce są użytkowane przez wszystkie pięć rodzajów sił zbrojnych USA, a także przez wojska i użytkowników cywilnych w 40 krajach.

W Polsce do Sikorsky Aircraft należą zakłady PZL Mielec.

Źródło: PZL Mielec

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
January 20 2018 13:29 V9.1.4-2